Obszary tematyczne konferencji

Agendę tegorocznej edycji budujemy wokół 7 obszarów tematycznych:

Sytuacja w IT w czasie VUCA

Żyjemy w rzeczywistości postpandemicznej, w cieniu wojny i nieustannym poczuciu zagrożenia. Wobec kryzysu na całym świecie pojawiają się obawy o bezpieczeństwo zawodowe. W tym niepewnym czasie pewne jest jedno: IT będzie się rozwijać jeszcze szybciej, a tym samym potrzebować będzie pracowników z nowymi kompetencjami, gotowymi na zmiany i elastycznie podchodzącymi do swojej ścieżki zawodowej. Digitalizacja, robotyzacja, automatyzacja, cybersecurity, zwinne podejście i data scence to obszary, którymi trzeba zainteresować się już dzisiaj.

ESG sustainability

Już wiemy, że organizacje nie powinny troszczyć się jedynie o swój interes ekonomiczny. Kreowanie pozytywnego wpływu na planetę i ludzi jest ważniejsze niż nadmierna i nieograniczona eksploatacja systemów ekonomicznych, środowiskowych i społecznych przez organizacje. Wrażliwość kobiet jest niezbędna, by tworzyć rozwiązania pozytywnie wpływające świat i społeczeństwa, spowodować, by rozwój technologiczny oparty był na uczciwości i ograniczeniu nadużyć wobec środowiska i ludzi. Badania pokazują, że zwiększenie reprezentacji kobiet w zarządach firm podnosi wynik ESG organizacji i zwiększa jej rentowność.

Cyberbezpieczeństwo

Wbrew pozorom masz z nim do czynienia na co dzień. Mimo że dziś tak dużo i często o nim słyszymy, dla wielu kobiet „cybersecurity” wciąż brzmi obco i niedostępnie. Tymczasem badania przeprowadzone przez społeczność Cyber Women Community wskazują, że 90% kobiet pracujących w „cyber” jest zadowolonych z pracy. Może jest w nim miejsce i dla Ciebie? Przyjdź i sprawdź! Podczas panelu porozmawiamy o tym, co można robić w cyberbezpieczeństwie, jakie kwalifikacje są pożądane i jak wejść do tego świata lub przebranżowić się.

Disruption Kariery

Według  danych 5 razy w życiu zmienimy swój zawód. Jaki będzie Twój następny? W obliczu przemian technologicznych musimy nauczyć się zarządzać swoją karierą w warunkach stałej niepewności, Sukces na rynku pracy uzależniony jest od tego, czy umiemy zauważyć znaki świadczące o nadchodzących zmianach i możliwie szybko na nie zareagować. Zależy nam na odczarowaniu reskillingu i na zachęceniu kobiet do odważnego i elastycznego podejścia do swojego zawodu i otwarcia się na różne role w życiu. 

Career growth

Jak wspierać kobiety w karierze i jaka jest rola coachingu i mentoringu w tym obszarze? Chcemy udowodnić, że rozwój kariery to nie zawsze wspinanie się po szczeblach awansu za wszelką cenę, a satysfakcja z pracy może być efektem przyjmowania różnych ról. Rozwój zawodowy, który daje zadowolenie, musi odbywać się na warunkach dostosowanych do osobistych potrzeb, zgodnie z wartościami, jakie wyznajemy. Spójrzmy na karierę szerzej, kompleksowo, jako na długofalowy proces prowadzący do celu. 

Mental health

W świecie hybrydowym, kiedy zatarciu ulegają granice między życiem prywatnym a pracą, między światem wirtualnym a rzeczywistym, zadbanie o zdrowie fizyczne, psychiczne, o well-being staje się wyzwaniem na wielu płaszczyznach. To temat ważny dla wszystkich kobiet — rozpoczynających karierę w IT oraz tych, które już pracują w branży dłużej.

Nowy leadership

W ciągle zmieniających się warunkach pracy i wobec braku stabilności na rynku pracy i w świecie w ogóle niezbędni są nowi liderzy i nowe liderki. Spoczywa na nich wielka odpowiedzialność za tych, którym przewodzą, a do gry wkracza wreszcie autentyczność, wrażliwość na potrzeby innych, otwartość i… kobiecy styl zarządzania. 

Oprócz paneli dyskusyjnych w ramach konferencji odbędą się warsztaty techniczne i sesje związane z umiejętnościami miękkimi w IT, sesje doradztwa kariery i speed mentoringi. Ponadto w strefie EXPO będzie można spotkać się z rekruterami z firm partnerskich, zostawić swoje CV, porozmawiać o swojej ścieżce kariery.

Program wydarzenia

Weź udział w panelach, wykładach, warsztatach i sesjach mentoringowych. Poznaj liderki nowych technologii, porozmawiaj z rekruterami topowych firm i zacznij świadomie budować swoją ścieżkę zawodową w branży, która zapewni Ci stabilną i bezpieczną przyszłość.

Scena główna

Zakończenie

Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska
Współzałożycielki Future Collars
Godzina: 16:55
Ścieżka:RESTART | UP:GREAT

Jak niemożliwe czynić możliwym, czyli siła prawdy w dążeniu do celu

Patrycja Piekutowska
Prezes Fundacji Virtuosa
Godzina: 16:35-16:55
Ścieżka:RESTART | UP:GREAT

Zdrowie psychiczne i wellbeing w IT. I po co to komu?

dr med. Anna Kieszkowska-Grudny
Psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka, mentorka, managerka, wykładowczyni, założycielka Minds Of Hope i Instytutu BezStresu
Godzina: 15:50 - 16:35
Ścieżka:RESTART | UP:GREAT

Sytuacja w IT w czasie VUCA

Ewa Lis-Jeżak
Regional Director Poland & The Baltic States IDC
Godzina: 15:05-15:45
Ścieżka:RESTART | UP:GREAT

Horyzont rozwoju AI w biznesie i nie tylko

Aleksandra Przegalińska
Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą i ESR Akademii Leona Koźmińskiego
Godzina: 14:35-15:05
Ścieżka:RESTART | UP:GREAT

Career disruption

Agnieszka Stus
Menedżerka IT, mBank
Godzina: 13.55 - 14.35
Ścieżka:RESTART | UP:GREAT

Career growth

Magdalena Czubaszek
Accenture Strategy & Consulting
Godzina: 13.15 - 13.55
Ścieżka:RESTART | UP:GREAT

Alicja w krainie IT. Czy dogoniła królika? Statystyki rynku pracy nam powiedzą

Alicja Ciuńczyk
NoFluffJobs Education Programs Expert
Godzina: 12.55 - 13.15
Ścieżka:RESTART | UP:GREAT

ESG sustainability - kolejna moda czy bezwzględna konieczność?

Grzegorz Wach
Refugee Employment Initiative Lead, NESsT Poland
Godzina: 12.15 - 12.55
Ścieżka:RESTART | UP:GREAT

Nowy paradygmat społeczny i biznesowy jako odpowiedź na globalny kryzys

Mirosław Proppé
Prezes Fundacji WWF Polska
Godzina: 12:00 - 12:15
Ścieżka:RESTART | UP:GREAT

Kariera w cyberbezpieczeństwie - czy tylko dla (white)hakera?

Joanna Wziątek-Ładosz
Senior Security Engineer, Tenable
Godzina: 11:15 - 11:55
Ścieżka:RESTART | UP:GREAT

I did it

Alicja Sielawa
Specjalistka w zakresie komunikacji marketingowej
Godzina: 10.35 - 11.15
Ścieżka:RESTART | UP:GREAT

Lidership na nowe czasy

Tina Sobocińska
HR4future- Founder & HR Strategic Advisor
Godzina: 9:55 - 10:35
Ścieżka:RESTART | UP:GREAT

Co to jest sukces?

Sandra Bichl
Senior Career Consultant
Godzina: 9:20 - 9:50
Ścieżka:RESTART | UP:GREAT
Scena główna

Otwarcie wydarzenia

Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska
Współzałożycielki Future Collars
Godzina: 9:00 - 9:15
Ścieżka:RESTART | UP:GREAT
Warsztaty

Zdobądź nową wiedzę z zakresu IT, kompetencji interpersonalnych i miękkich. Dowiedz się, jak inspirować swoją historią innych i przekonać do siebie rekruterów.

Agenda będzie stale aktualizowana

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Ścieżka: RESTART
Godzina: 9:15 do 10:00
Prowadzenie: Maryla Panasiuk
Jak działać, gdy nie znam celu?
Nierzadko chcemy coś zmienić w swoim życiu, ale nie wiemy, gdzie chcemy dojść i to nas powstrzymuje przed działaniem. Warsztat jest o tym, co można zrobić, by wesprzeć siebie w takich momentach i iść do przodu mimo braku jasności, co będzie za chwilę.
Ścieżka: UP:GREAT
Godzina: 9:15 do 10:00
Prowadzenie: Adrianna Smurzyńska
I po co nam inteligencja emocjonalna w życiu i biznesie?
Myślą przewodnią warsztatów będzie „podróż po świecie emocji” w celu bliższego zrozumienia neurobiologicznych i psychofizjologicznych procesów emocjonalnych w odniesieniu do inteligencji emocjonalnej w życiu i biznesie.
Ścieżka: RESTART
Godzina: 10:00 do 10:45
Prowadzenie: Pamela Sobczak
Jak współpracować z obszarem IT/BI, aby efektywnie realizować potrzeby biznesu?
Dowiesz się jak wygląda proces realizacji potrzeb biznesu przez IT/BI w Orange Polska. Kiedy ważne są sztywne reguły, a kiedy opłaca się być elastycznym. Jakie kompetencje pomagają w skutecznym egzekwowaniu zasad i dlaczego przydaje się empatia w relacji klient – dostawca. O roli komunikacji i korzyściach z transparentności procesu.
Ścieżka: UP:GREAT
Godzina: 10:00 - 10:30
Prowadzenie: Wojciech Prasowski
Mariusz Płoński
Akademia Rozwoju dla kobiet – pierwszy krok w świecie IT
Podczas wystąpienia opowiem o Akademii Rozwoju, czyli Programie społeczno-rozwojowym Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju skierowanym do kobiet, które z różnych powodów pozostają mniej aktywne społecznie i zawodowo. Przedstawię założenia i cele Programu oraz opowiem w jaki sposób jego uczestniczki mogą z niego skorzystać, aby realizować swoje plany życiowe i aktywnie osiągać własne cele.
Ścieżka: RESTART
Godzina: 10:45 - 11:00
Prowadzenie: dr Dominika Wiśniewska
Wizualizacja danych – teoria vs. praktyka
Jak budować efektywne raporty w biznesie? Dobra strategia podczas implementacji rozwiązania pomoże Ci osiągnąć sukces i stworzyć raporty, które pozwolą użytkownikom podjąć najlepsze decyzje biznesowe.
Ścieżka: UP:GREAT
Godzina: 10:30 - 11:00
Prowadzenie: Anna Lewandowska
Anna Jurewicz
Mindfulness w świecie IT
Na tym warsztacie odkryjesz morze Twoich możliwości, byś świadomie mogła reagować na to, co przynosi Ci życie, z poszanowaniem własnych potrzeb i możliwości w poczuciu godności, w oparciu o wiedzę z zakresu uważności i współczucia (mindfulness & compassion). Będzie trochę teorii i dużo praktyki. 
Ścieżka: RESTART
Godzina: 11:00 - 11:45
Prowadzenie: dr n. społ. Bogna Szymańska – Kotwica
Kierunek BI – co to jest i jak zacząć w świecie wizualizacji danych?
Co to znaczy BI i jakie ścieżki kariery są możliwe w tym obszarze? Na te i inne pytania odpowiemy Wam podczas spotkania, ale nie tylko! Pokażemy Wam również narzędzie Power BI i przykładowe raporty stworzone w nim, aby zaprezentować jak wygląda środowisko, proces i efekt pracy BI Developera.
Ścieżka: UP:GREAT
Godzina: 11:00 - 11:45
Prowadzenie: Przemysław Baran
Michał Ćwiok
Warsztat testowania dla początkujących
Warsztat testowania dla początkujących. Jak poprawnie napisać przypadek testowy i opisać błąd? Nie ma lepszej okazji, żeby sprawdzić, czy testowanie jest dla Ciebie. Ten warsztat to mała dawka wiedzy, trochę działań praktycznych, a na koniec zadania dla chętnych do samodzielnej pracy.
Ścieżka: RESTART
Godzina: 11:45 - 12:45
Prowadzenie: Maja Malinowska
Supermoce kobiet w IT
Ścieżka: UP:GREAT
Godzina: 12:15 do 12:45
Prowadzenie: Katarzyna Majer
Wewnętrzny sabotażysta kariery. Zrozum mechanizm własnych przekonań
Dołącz i poznaj z bliska najczęstsze podszepty wewnętrznego krytyka. Rozbroimy takie tematy jak syndrom oszusta czy strach przed porażką. Zastanowimy się, czemu tak bardzo zależy nam na opinii innych. Postawimy sobie mocne pytania, które pozwolą nam na zmianę perspektywy i potwierdzenie, że zawsze warto być dla siebie dobrą przyjaciółką.  
Ścieżka: RESTART
Godzina: 12:45 - 13:25
Prowadzenie: Malwina Rutkowska
Socjotechniki wykorzystywane w cyberbezpieczeńswie
Przed Tobą konkretne wskazówki, jak nie dać się zmanipulować w cyberprzestrzeni.
Ścieżka: UP:GREAT
Godzina: 13:00 - 14:30
Prowadzenie: Wojciech Twaróg
Przebranżowienie - case studies
Przebranżowienie to obecnie zjawisko odmieniane przez wszystkie możliwe przypadki. Szczególną sympatią cieszy się ono w środowisku IT. Słowo najczęściej pojawia się w towarzystwie „ty też możesz spróbować”, „zawalcz o swoje marzenia” oraz „zacznij zarabiać w branży IT”. Jak to zwykle w życiu bywa - łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. 
Ścieżka: RESTART
Godzina: 13:25 - 14:05
Prowadzenie: Agnieszka Smoleńska
Czy warto się przebranżowić i wejść do świata IT? – fakty i mity
Poznaj fakty i mity dotyczące przebranżowienia i pracy w IT.
Ścieżka: RESTART
Godzina: 14:05 - 14:35
Prowadzenie: Beata Młodożeniec
Leadership kobiet i potrzeby rozwoju poprzez dedykowane programy studiów dla kobiet
Porozmawiamy o tym, jak współcześnie wygląda kształcenie biznesowe i specjalistyczne skierowane szczególnie do kobiet.
Ścieżka: RESTART
Godzina: 14:35 - 15:05
Prowadzenie: dr med. Anna Kieszkowska-Grudny
dr Sylwia Hałas-Dej
Metaverse jest kobietą: o szansach, które dają narzędzia przyszłości
Aleksandra podczas swojej prezentacji opowie o tym, jak nowe technologie napędzają innowacje w Let's Fintech, o pierwszym oddziale PKO Banku Polskiego w Metaverse oraz o tym, jak dzisiaj kobiety mogą kształtować przyszłość Metaverse.
Ścieżka: UP:GREAT
Godzina: 15:10 do 15:40
Prowadzenie: Aleksandra Kowalik
Czy praca w IT to tylko work czy work-life balance?
Co ma wspólnego fuzja Banków z zawodami Ironman? Jak w praktyce zadbać o work life balance, aby znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół i porządny trening równocześnie rozwijając się zawodowo? Jak łączyć wiele ról równolegle dbając przy tym o zdrowie psychiczne? Brzmi intrygująco? Zapraszamy na wystąpienie, podczas którego znajdziesz ten Święty Graal.
Ścieżka: RESTART
Godzina: 15:05 - 15:45
Prowadzenie: Marcin Szatkowski
Utrzymanie ciągłości biznesowej w czasach cyberzagrożeń
Ostatnie statystyki pokazują, że do 2025 roku ataki typu ransomware będą kosztowały ok. 10,5 biliona dolarów. Podczas prezentacji: - odpowiemy na pytanie: czy warto płacić okup? - opowiem, jak się chronić przed atakami typu ransomware, w jakie narzędzia warto zainwestować oraz jakie kroki podjąć, żeby zminimalizować ryzyko ataku, - omówię, co zrobić, kiedy mimo wdrożonych procedur bezpieczeństwa atak ransomware jest skuteczny, jakie kroki podjąć, aby ten trudny moment stał się mniej stresujący i aby jak najszybciej przywrócić firmę do działania.
Ścieżka: UP:GREAT
Godzina: 15:55 - 16:35
Prowadzenie: Anna Rydel
Jak dać się zauważyć na LinkedIn i przygotować do rozmowy rekrutacyjnej?
Zastanawiasz się, co zrobić, by Twój profil na LinedIn przyciągał uwagę? A może niedawno odebrałaś wyczekiwany telefon z zaproszeniem na rozmowę i nie wiesz, jak się do niej przygotować? Odpowiedzi na te, i wiele innych pytań poznasz na naszych warsztatach.
Ścieżka: RESTART
Godzina: 15:45 do 16:25
Prowadzenie: Jolanta Babut
Kristina Manukyan
Czy profil na LinkedIn ma znaczenie? Jak napisać CV i nawigować w portalach z ogłoszeniami o pracę.
Ścieżka: RESTART
Godzina: 16:25 - 17:10
Prowadzenie: Kaja Gryga
Jolanta Bodzioch
Zwinne projekty
Warsztat wprowadzający w projekty zwinne i jego miejsce wśród innych metodyk.
Ścieżka: UP:GREAT
Godzina: 16:35 do 17:05
Prowadzenie: Izabela Taborowska
Speed mentoring

Zdobądź nową wiedzę z zakresu IT, kompetencji interpersonalnych i miękkich. Dowiedz się, jak inspirować swoją historią innych i przekonać do siebie rekruterów.

Agenda będzie stale aktualizowana

Dobre praktyki, by dobrze wystartować w roli Product Ownera w firmie

Aneta Michałkowicz-Kubala
Head of Digital Sales Force Nationale-Nederlanden
Godzina: 15:40-16:10
Ścieżka:RESTART

Czym się zajmuje analityk biznesowy i systemowy?

Marta Zarajczyk
IT Team Leader mBank
Godzina: 14:40-15:00
Ścieżka:RESTART

Nie musisz być programistką, żeby wejść do IT – case study

Lidia Szymańska
OPS & IT Management Information Team Leader mBank
Godzina: 14:20-14:40
Ścieżka:RESTART

UX Researcher

Alex Dziewulska
Head of Product Design w Apptension i Principal UX Designer Intive
Godzina: 13:40-14:00
Ścieżka:RESTART

Product design

Alex Dziewulska
Head of Product Design w Apptension i Principal UX Designer Intive
Godzina: 12:40-13:00
Ścieżka:RESTART

Analiza IT obszarem, w którym szukamy fioletowych wiewiórek?

Paulina Kroczak
Liderka zespołu IT mBank
Godzina: 9:30-9:50
Ścieżka:RESTART

Odkryj Agile – Co robi Scrum Masterka?

Maja Glina
Scrum Masterka w SimCorp
Godzina: 13.20 - 13.40
Ścieżka:RESTART

UX Designer

Tomasz Gens
UX Designer w GFT Poland
Godzina: 12.20 - 12.40
Ścieżka:RESTART

Salesforce

Marzena Miska
Technology Consulting Senior Manager Accenture
Godzina: 11.40 - 12.00
Ścieżka:RESTART

Cybersecurity

Agnieszka Mikołajewska
Security Delivery Analyst Accenture
Godzina: 11.20 - 11.40
Ścieżka:RESTART

Scrum Master

Monika Tolak
Ekspert ds. Rozwoju Produktów i Usług Orange
Godzina: 10.40 - 11.00
Ścieżka:RESTART

Project Manager

Patrycja Domańska
Dyrektor Digitalizacji Modelu Biznesowego w Orange
Godzina: 10.20 - 10.40
Ścieżka:RESTART

Przebranżowienie na testera bez tajemnic

Maja Malinowska
Departament Technologii Żabka Future
Godzina: 10.00 - 10.20
Ścieżka:RESTART

Informatyk czy informatyczka? Dlaczego warto używać feminatywów.

Iwona Jarosińska-Opiela
Menadżerka ds. Komunikacji Marketingowej BNP Paribas
Godzina: 11:00-11:20
Ścieżka:RESTART
Strefa EXPO

Poznaj bliżej topowe globalne firmy zatrudniające specjalistów IT  i zdobądź nową pracę u najlepszych pracodawców Polsce.

amazon

Amazon

Future Collars

Future Collars

pko

PKO Bank Polski

orange

Orange

bnp

BNP Paribas Bank Polska

accenture

Accenture

Liderki, ekspertki i menadżerki polskiej branży IT najwyższych szczebli.

Image (3)

Piotr Kania

Technology COO w polskim oddziale Point72
Ewa Lis Jezak 1 (1)

Ewa Lis-Jeżak

Regional Director Poland & The Baltic States IDC
Alicja Ciuńczyk_zdjęcie (1)

Alicja Ciuńczyk

Education Programs Expert No Fluff Jobs
photo: Dariusz Iwanski
phone: 0048 601 362 305
www.iwanski.com.pl
foto.iwanski@yahoo.com
photo.iwanski@yahoo.com

Iwona Jarosińska-Opiela

Menadżerka ds. Komunikacji Marketingowej w Banku BNP Paribas
Rada programowa

Wydarzenie zostało przygotowane dzięki wsparciu merytorycznym:

Anna Golubnichaya

Anna Golubnichaya

HR Manager z doświadczeniem w firmach IT na ukraińskim i polskim rynku
Eliza Staniszkis

Eliza Staniszkis

Dyrektor Departamentu ds. Danych i Integracji Systemów w Nationale-Nederlanden
Aleksandra  Suchorzewska

Aleksandra Suchorzewska

Managing Director, Technology Strategy & Advisory w Accenture
Magdalena_Czubaszek

Magdalena Czubaszek

Accenture Strategy & Consulting
iza2

Izabela Taborowska

CTO w Future Collars | Mentorka bootcampu Scrum Master