Jak działać, gdy nie znam celu?
Adrianna Smurzyńska
psycholożka, Filozofka, trenerka Minds of Hope | Instytut BezStresu
Nierzadko chcemy coś zmienić w swoim życiu, ale nie wiemy, gdzie chcemy dojść i to nas powstrzymuje przed działaniem. Warsztat jest o tym, co można zrobić, by wesprzeć siebie w takich momentach i iść do przodu mimo braku jasności, co będzie za chwilę.
Godzina: 9:15 do 10:00
Ścieżka:UP:GREAT
O warsztacie

Jak działać, gdy nie znam celu

Nierzadko chcemy coś zmienić w swoim życiu, ale nie wiemy, gdzie chcemy dojść i to nas powstrzymuje przed działaniem.

Warsztat jest o tym, co można zrobić by wesprzeć siebie w takich momentach i iść do przodu mimo braku jasności, co będzie za chwilę.

Zwrócimy uwagę na nasze uczucia i pragnienia oraz na to, co nas przyciąga i odpycha. Zatrzymamy się przy stwierdzeniach „droga pojawia się, gdy idziesz”, „nie liczy się cel, ale droga” oraz „nie ma porażek, tylko lekcje”. Będzie to dla nas punkt wyjścia do zobaczenia w nich zarówno wspierających, jak i niewspierających aspektów, a w konsekwencji – zobaczenia zarówno cennych, jak i utrudniających elementów procesu poszukiwania celu. Odwołamy się też do ciekawości, zasobów wewnętrznych oraz życzliwości względem samej siebie, które mogą nam pomóc przy dokonywaniu zmian w życiu. Na koniec będzie możliwość zadania pytań prowadzącej lub grupie i otrzymania wsparcia.

Jak działać, gdy nie znam celu?
9:15 do 10:00
Prowadzenie:
Adrianna Smurzyńska
psycholożka, Filozofka, trenerka Minds of Hope | Instytut BezStresu

Absolwentka psychologii i filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz szkoleń w zakresie arteterapii, pracy z ciałem, porozumienia bez przemocy, rodzicielstwa bliskości dla profesjonalistów, psychodramy i psychotraumatologii. Udziela wsparcia psychologicznego dla młodzieży i dorosłych zarówno online, jak i stacjonarnie oraz jest ko-terapeutką w grupie psychoterapeutycznej w nurcie systemowym. Pomaga osobom, które doświadczają nadmiernego stresu i niezadowolenia z życia, zmagają się z przytłaczającymi myślami oraz poczuciem przeciążenia. Niezrozumiałe emocje i objawy psychosomatyczne traktuje jako wskazówki, które umożliwiają lepsze zrozumienie doświadczanych trudności. Podkreśla też znaczenie wartościowych cech i umiejętności, które pomagają tworzyć pełniejsze i bardziej spokojne życie. 

Jak działać, gdy nie znam celu?
9:15 do 10:00