Scena główna
Otwarcie wydarzenia
Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska
Współzałożycielki Future Collars
Godzina: 9:00 - 9:15
Ścieżka:RESTART | UP:GREAT
W skrócie

Dołącz do nas i przekonaj się, jaka misja i cele przyświecały nam w tym roku, przy organizacji 3. edycji Dnia Kariery Kobiety w IT.

Otwarcie wydarzenia
9:00 - 9:15
Prowadzenie:
Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska
Współzałożycielki Future Collars

Beata Jarosz – współzałożycielka i prezes CodersTrust Polska. Ekspert rynku kapitałowego z ponad 25-letnim doświadczeniem zawodowym, była wiceprezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Jest współtwórczynią rynku akcji w ramach alternatywnego systemu obrotu NewConnect dla przedsiębiorstw wzrostowych z sektora MŚP oraz w projekcie utworzenia rynku obligacji Catalyst. Kierowała również pracami w zakresie opracowania i promocji nowego kształtu zasad dobrych praktyk spółek notowanych na GPW. Od 1991 roku pracowała w Komisji Papierów Wartościowych. Jako  dyrektor Departamentu Nadzoru Rynku była odpowiedzialna za monitorowanie obrotu giełdowego. Sprawowała również funkcję Przewodniczącej Komisji Egzaminacyjnej dla Maklerów Papierów Wartościowych oraz Maklerów Giełd Towarowych. Była reprezentantem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na Forum Europejskiego Komitetu Regulatorów Rynku Papierów Wartościowych (CESR) w obszarze prac nad nadzorem i bezpieczeństwem obrotu. Zasiadała w radach nadzorczych (KDPW SA, KDPW CCP SA).

Joanna Pruszynska-Witkowska – wiceprezes i współzałożycielka Future Collars. Inicjatorka kampanii Woman Update oraz Dnia Kariery Kobiety w IT – inicjatyw, które mają na celu zachęcanie kobiet do zdobywania kompetencji cyfrowych, zainteresowanie ich branżą IT i nowymi technologiami, promocję nauki przez całe życie oraz wspieranie różnorodności na rynku pracy. Mentorka w programie “Tech Leaders” i inicjatorka projektu „Znane Ekspertki”, którego celem jest zwiększenia udziału i widoczności kobiet w życiu gospodarczym i społecznym. Organizatorka polskiej edycji Ada Lovelace Festival z warsztatami programowania i debatami technologicznymi z udziałem kobiet w IT. Wydawca  raportu “Kobiety w Technologiach” przedstawiającego 100 najbardziej wpływowych kobiet w sektorze IT w Polsce.  Zdobyła tytuł Człowieka Roku 2015 magazynu Brief oraz została wyróżniona przez Fundację „Sukces Pisany Szminką” za swoje zaangażowanie we wzmacnianiu pozycji kobiet w biznesie. Twórczyni Instytutu Innowacyjna Gospodarka, think tanku zaangażowanego w rozwój innowacji dla zrównoważonego rozwoju.  Przez 20 lat związana z branżą komunikacyjną, jako prezes agencji PR Headlines Porter Novelli. Posiada bogate doświadczenie w kampaniach PR-owych, które wprowadziły zmiany w postrzeganiu, opiniach i zachowaniach społecznych, wielokrotnie nagradzanych przez jury międzynarodowe i krajowe. Absolwentka wydziału humanistycznego Concordia University w Montrealu.

Otwarcie wydarzenia
9:00 - 9:15