Supermoce kobiet w IT
Katarzyna Majer
Manager, Senior Program Management Akamai
Godzina: 12:15 do 12:45
Ścieżka:UP:GREAT
O warsztacie
Supermoce kobiet w IT
12:15 do 12:45
Prowadzenie:
Katarzyna Majer
Manager, Senior Program Management Akamai

Jako mama dwójki dzieci, ciągle uczę się jak skutecznie łączyć macierzyństwo z karierą zawodową i pracą na pełny etat. Nie jest to łatwe, ale wykonalne 🙂 

Do świata IT trafiłam przypadkiem, gdyż nie jestem technikiem z wykształcenia. Każda firma IT potrzebuje jednak wsparcia osób nietechnicznych, a potem jak się już wejdzie w ten świat, to można się wiele nauczyć i iść w dowolną stronę.

Moją karierę w Akamai zaczynałam jako kierownik projektów związanych z badaniem i poprawą zadowolenia klientów ze świadczonych przez nas usług. Potem były inne projekty, przeróżne, będące niesamowitymi doświadczeniami zawodowymi, bardzo rozwijającymi. Każdy nowy projekt to jak nowa praca. 

Po 10 latach w dziale Global Services postanowiłam zmienić zespół i przeszłam do działu Edge Technology Group, czyli do samego serca Akamai. Ogromnie się bałam, bo bardziej technicznego działu chyba w firmie nie ma. To tu tworzy się i rozwija platforma Akamai! 

Mnóstwo wątpliwości, czy sobie poradzę, czy odnajdę się w tym wysoce technicznych i niebywale zaawansowanym świecie. Po zaledwie 3 miesiącach w nowej roli już wiem, że sobie radzę i to całkiem nieźle 🙂  Jestem zachwycona zmianą i bardzo się cieszę, że miałam odwagę spróbować sięgnąć po to nowe wyzwanie. 

Poza pracą, jeśli akurat nie czytam dzieciom Pucia, Kubusia Puchatka czy nie szukam pogubionych po domu figurek Super Zings, to nałogowo słucham audiobooków (niestety, odkąd zostałam pracującą na pełny etat mamą, to na tradycyjne czytanie już po prostu nie starcza czasu), chodzę na siłownię, odkrywam jogę. Jestem też skoczkiem spadochronowym, przed ciążami nawet członkiem kadry narodowej 😉 W przyszłości chcę pokazać dzieciom świat i utrzymać wzorzec pracującej, samodzielnej i niezależnej mamy. 

Supermoce kobiet w IT
12:15 do 12:45