Leadership kobiet i potrzeby rozwoju poprzez dedykowane programy studiów dla kobiet
dr med. Anna Kieszkowska-Grudny
Minds Of Hope | Instytut BezStresu
dr Sylwia Hałas-Dej
Dziekan Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów
Porozmawiamy o tym, jak współcześnie wygląda kształcenie biznesowe i specjalistyczne skierowane szczególnie do kobiet.
Godzina: 14:35 - 15:05
Ścieżka:RESTART
O warsztacie

Współczesny świat, to świat pełen wyzwań: kryzys geopolityczny, świat popandemiczny, zmiany klimatyczne i wiele innych. To tak, jakby rozpadał się co chwila na małe kawałki, a jego składanie, to jak układanie puzzli bez wzoru. W takiej sytuacji firmy i organizacje na całym świecie stają przed zadaniem, by rozwijać się w sposób bardziej odpowiedzialny i zrównoważony. 

Działając w nowoczesny sposób układamy ten nasz świat kawałek po kawałku, często bazując na intuicji, na łączeniu różnorodności, by lepiej interpretować otaczająca nas rzeczywistość, testując na mikro-zmianach właściwą decyzję. 

Do tego potrzebujemy osób, które są odporne na prace z niepewnością, wysoką rezyliencją, z głębszą świadomością siebie i otoczenia, gotowych do dialogu i aktywnego słuchania. Bez silnych, wykształconych kobiet nie damy rady, a kobiety mogą więcej, jeśli otrzymują profilowe wyszkolenie i wykształcenie. Mają dostęp do edukacji, która w sposób celowany będzie adresowała ich osobiste i zawodowe potrzeby oraz aspiracje. 

O tym, jak współcześnie wygląda kształcenie biznesowe i specjalistyczne skierowane szczególnie do kobiet porozmawiamy w trakcie wystąpienia „Leadership w kobiecych rękach” w trakcie Dnia Kariery Kobiet w IT.

Leadership kobiet i potrzeby rozwoju poprzez dedykowane programy studiów dla kobiet
14:35 - 15:05
Prowadzenie:
dr med. Anna Kieszkowska-Grudny
Minds Of Hope | Instytut BezStresu

Psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka, mentorka, managerka, wykładowczyni, założycielka Minds Of Hope i Instytutu BezStresu. Od 29 lat zawodowo związana z branżą medyczną na poziomie międzynarodowym i krajowym. Ukończyła z wyróżnieniem psychologię kliniczną. Jest także interwentką kryzysową, psychoonkolożką, neuropsycholożką oraz certyfikowaną polską i europejską psychoterapeutką poznawczo-behawioralną. Absolwentka Akademii Medycznej, Studiów Finansów i Marketingu oraz Studiów Doktoranckich na Akademii Ekonomicznej. Pierwsza w Europie Certified Advanced Stress Mastery Educator  – specjalistka w zakresie diagnostyki i redukcji skutków stresu certyfikowana przez The American Institute of Stress. Założycielka i wieloletnia prezeska stowarzyszenia kobiet – LiderShe, Przewodnicząca Rady Naukowej i Kierowniczka studiów podyplomowych Akademia Przywództwa Kobiet  LiderShe. Przewodnicząca zespołów ekspertów w ramach Krajowych Inteligentnych Specjalizacji przy Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

dr Sylwia Hałas-Dej
Dziekan Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów

Dziekan Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów, w ramach którego odpowiada za studia podyplomowe i MBA na poziomie ich realizacji i współpracy z absolwentami. Związana z Akademią Leona Koźmińskiego od 2000 roku. 

Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu programów studiów umożliwia jej owocną współpracę z biznesem, przygotowując i kompleksowo realizując programy rozwojowe, kursy i szkolenia pod indywidualne potrzeby organizacji. 

Prezes Fundacji Koźmińskich, której misją jest inicjowanie międzykulturowej wymiany doświadczeń, a także, przede wszystkim, wsparcie i rozwój najlepszych, najbardziej przedsiębiorczych studentów ALK. Wspiera ich rozwój. 

 

Dzieli się swoim doświadczeniem jako  członek Rady Programowo-Naukowej Liceum LifeSkills, Rady Programowej studiów podyplomowych Akademia Przywództwa Kobiet LiderShe, Członek Rady Nadzorczej Międzynarodowej Szkoły  Zarządzania oraz Członek Kapituły nagrody „Lwy Koźmińskiego”.

 

Od 2012 roku jest międzynarodowym akredytatorem programów MBA w ramach stowarzyszenia Association of MBAs (AMBA, Londyn).

Leadership kobiet i potrzeby rozwoju poprzez dedykowane programy studiów dla kobiet
14:35 - 15:05