Patrycja Piekutowska
Prezes Fundacji Virtuosa

Wybitna skrzypaczka – solistka i pedagog, doktor habilitowana sztuk muzycznych. Od blisko dwóch lat prezes Fundacji Virtuosa, założonej dla niej przez Colliers. Od 6 lat jest pomysłodawcą i organizatorem wydarzeń charytatywnych na rzecz szpitali dziecięcych. Wyglasza też z sukcesem mowy motywacyjne oraz z zagadnień przywództwa i filantropii.

 

Laureatka I miejsca w plebiscycie Pulsu Biznesu „Kobieta Biznesu 2020” w kategorii działalność społeczna, a w grudniu 2021 znalazła się na liście 100 kobiet roku FORBES Woman.

Od kilku lat z wielkim sukcesem łączy świat muzyki klasycznej, biznesu i szpitali dziecięcych. W jej projektach modernizacyjnych wzięło udział blisko 180 firm.

 

Podczas 24 lat swojej kariery solistycznej zagrała ponad 1200 koncertów w 41 krajach świata, występując w tak prestiżowych salach koncertowych, jak m.in.: Teatro Colón w Buenos Aires, Sala São Paulo oraz Teatro Guaíra w Brazylii, Lincoln Center i Carnegie Hall w Nowym Jorku czy National Center for the Performing Arts w Pekinie. 

Nagrała 12 płyt CD. Jest laureatką wielu nagród płytowych w Europie Zachodniej w tym Midem Cannes Classic Award. 9 lat temu została producentem swojej niezwykłej i jedynej płyty rozrywkowej, My Journey, opowiadającej o 12 miastach na 4 kontynentach, z którymi artystka związana jest w szczególny sposób. Dzięki tej płycie dotarła do wielu słuchaczy, którzy nie muszą być melomanami klasyki.

Piekutowska jest laureatką dyplomu Lidera Przyszłości Fundacji Godła Teraz Polska

za szczególne zasługi w łączeniu sztuki i biznesu. Czyery lata temu realizowała też autorski projekt wywiadów z polskimi gwiazdami muzyki klasycznej, „Muzyczny Olimp”, dla edycji online magazynu Vogue.

 

Od 2019 roku działa na rzecz Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”. Jest twórcą projektu koncertowego „Wielcy Artyści Małym Pacjentom” z udziałem największych światowych gwiazd opery, którego pięć edycji zgromadziły blisko 3400 osób publiczności. Całkowity dochód z biletów pozwolił na zrealizowanie kilku modernizacji w CZD.

 

Odznaczona brązowym medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Gloria Artis.