Marcin Ledworowski
Przedsiębiorca i menedżer

Wspólnie z Maciejem Samcikiem jest twórcą portalu HomoDigital.pl, poświęconego tematyce cyfrowego  świata i sztucznej inteligencji.

Absolwent Politechniki Bydgoskiej (d. ATR) w Bydgoszczy, a także absolwent studiów MBA w Gdańsku na University of Strathclyde Glasgow & UG & GFKM.

Zaczynał karierę zawodową jako programista systemów bankowych i finansowych. W latach 1995-2005 w Banku Pocztowym i Poczcie Polskiej, kierował projektami informatycznymi i finansowymi. W kolejnych latach, w ramach działalności konsultingowej, realizował projekty w zakresie strategii i zarządzania IT. W latach 2006 – 2007 pracował w pionach sprzedaży i marketingu  nowych operatorów komórkowych GSM, biorąc udział w tworzeniu marki Play (P4)  W 2008 r. był współtwórcą pionierskiej firmy badawczej wykorzystującej neuromarketing do weryfikacji marketingowych strategii komunikacyjnych.

W latach 2009-2020 związany z Grupą BIK, gdzie najpierw jako Wiceprezes Zarządu BIG InfoMonitor SA odpowiadał za marketing, IT oraz nowe produkty, a następnie odpowiadał za obszar operacyjny w BIK SA.

W latach 2014-2017 członek Rady Nadzorczej Izby eCommerce Polska (Izba Gospodarki Elektronicznej). Był wykładowcą na studiach MBA w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy oraz we Francuskim Instytucie Zarządzania w Warszawie.

W latach 2020-2022 członek Zarządu Banku Pocztowego odpowiadający za biznes i IT. Przeprowadził transformację cyfrowa Banku, zmieniając jego model biznesowy i wdrażając wiele innowacyjnych projektów w tym kartę płatniczą – biometryczną.