Anna Rydel
Enterprise Account Executive, Commvault

Strategiczny doradca klienta w obszarze bezpieczeństwa danych i ewangelista nowych technologii z zamiłowania, od dwunastu lat jest związana z branżą IT, od ponad ośmiu lat realizuje się zawodowo w Commvault, gdzie zaczynała w zespole technicznego wsparcia sprzedaży rozwiązań, aby dziś wspierać klientów w procesach transformacji w obszarach zarządzania danymi i służyć im swoim doświadczeniem. 

Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończyła kierunek Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne. Prowadzi wykłady w zakresie podstaw systemów do backupu danych na kierunku Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem na Akademii Leona Koźmińskiego.

Łączenie wiedzy technicznej z miękkimi umiejętnościami coachingowymi i wystąpienia publiczne to jej żywioł. Uważa, że utrzymanie równowagi w rozwoju biznesu i technologii wymaga zaangażowania kobiet, a cechy takie jak dostrzeganie potrzeb innych ludzi, wrażliwość, cierpliwość i chęć znalezienia kompromisu, są tak samo niezbędne w biznesie IT jak wiedza techniczna.